Zazimování bazénů
Všechno hezké jednou začíná, a také končí.
A to platí i v případě letního období, ve kterém hlavní roli hraje právě voda a bazény. O ty veřejné se nemusíte starat vy, ale pokud máte bazén přímo na vlastní zahradě, tak tu si už musíte poradit sami.
Jestli si nechcete zbytečnou práci nechávat na příští rok a chcete najít bazén v použitelném stavu, tak začněte se zazimováním hned, jak usoudíte, že se již koupat letos venku nemíníte.
Na poprvé se vám toho možná bude zdát hodně, ale další roky již budete dělat vše, jako rodilí profesionálové a bude vám k tomu stačit jen málo času.
Nezapomínejte, že bazén budete muset následně, také odzimovat, ale tím, že hromadu práce učiníte na konci jedné sezóny, budete mít méně práce na začátku té další.
Kromě příslušenství, jsou potřeba ke kvalitnímu a správnému zazimování, také různé přípravky a další prostředky.
Jsou to například:
- Dilatační plováky
- Zimní zátky
- Krycí zimní plachty
- Zazimovače
- Testery
Teď, když už máte zakoupené vše, co je k zazimování potřeba, můžete se pustit do péče o bazén a připravit jej na zimní spánek. Účelem všeho je, aby byli bazén i voda v něm chránění před chladným počasím i různými dalšími venkovními vlivy. Tím nedojde k poškození a ke zbytečným opravám a dalším vysokým investicím.
Jak tedy postupovat?
- Očištění samotného bazénu manuálně i chemicky
- Očištění vody manuálně i chemií
- Testování pH vody, snižování hladiny
- Podávání zazimovacích přípravků
- Odpojení a vyčištění příslušenství
- Zakrytí bazénu
To, jak se svým bazénem nakládáte, jaké přípravky používáte, závisí také od toho, co doporučuje, či nedoporučuje i přímo výrobce konkrétního bazénu. Záleží na materiálech, ze kterých je bazén vyrobený, jestli jde o nadzemní nebo zabudovaný bazén, a také jestli je bazén venkovní nebo vnitřní.