Multi tablety 5v1 neboli Multifunkční tablety 5v1

Tyto tablety jsou všestranným pomocníkem bazénové chemie. Multi tablety 5v1 Vám nahradí téměř veškeré přípravky, které jsou dodávány pod názvem bazénová chemie. Tablety se dávkují do dávkovacího plováku bazénových tablet, dávkovače tablet nebo je lze dávkovat přímo do skimmeru. Při dávkování bazénových tablet do skimmeru je nezbytné dodržet několik zásad:

a) Je nezbytné kontrolovat koncentraci chloru v bazénové vodě a tomu přizpůsobit dávkování Multi tablet 5v1 do bazénové vody

b) Při dávkování je vhodné ponechat filtr pracovat neustále zejména proto, aby nedošlo k poškození bazénové technologie

c) Nelze přesně stanovit konkrétní dávku, dávka závisí na průtoku bazénové vody přes skimmer, obtížněji lze tablety do bazénu dávkovat

Z těchto důvodu doporučujeme dávkovat tablety do bazénu prostřednictvím plováku na tablety.

Samotná Multi tableta 5v1 je vyrobena tak, aby pokryla údržbu bazénové vody během celého roku. Multi tablety 5v1 do bazénu disponují 5-ti základními funkcemi:

  1. Dodávka chloru do bazénové vody
  2. Vločkování – odstranění zákalu
  3. Zbaví bazénovou vodu problému s tvrdostí
  4. Udržují pH ve správném intervalu 6,8 - 7,6
  5. Zbaví Vás tvorby biofilmů a nežádoucích organických látek

Dodávka chloru do bazénové vody - Dodávka chloru je do bazénové vody zajištěna díky organicky vázanému chloru v tabletě samotné. Tato organická sloučenina se pozvolna rozpouští a tak do bazénové vody uvolňuje požadovaný chlor, který se stará o samotnou údržbu bazénové vody.

Vločkování - je zajištěno pomocí pomalu se uvolňujícího vločkovacího činidla. Dávky, uvolněné ze samotné tablety, postačují tomu, aby byla bazénové voda v průběhu celé sezóny čistá a průzračná. Tyto dávky v případě pravidelné údržby bazénové vody postačují

Zbaví bazénovou vodu problému s tvrdostí - Některé vody mají sklon k tvorbě inkrustů a úsad. Multi tableta 5v1 potlačuje schopnost bazénové vody tvořit tyto inkrusty a tím výrazně snižuje náročnost na obsluhu celého bazénu jako takového.

Udržují pH ve správném intervalu 6,8 - 7,6 - Hodnota pH je pro správnou funkci bazénové chemie zcela klíčová. Proto je více než žádoucí, aby sama multi tableta dokázala tuto hodnotu úspěšně regulovat do požadovaného intervalu 6,8 až 7,6. Úprava pH je naprosto klíčová v údržbě bazénové vody.

Zabrání tvorbě biofilmů, povlaků a nežádoucích organických látek - toto je zajištěno díky silné oxidační funkci tablety, kdy sama tableta dokáže odstranit z bazénové vody veškeré organické látky. Dále je prevencí tvorby biofilmů a organických povlaků v bazénové vodě i na samotném povrchu bazénu jako takového.

Multi tablety 5v1 jsou unikátním výrobkem ve škále produktů bazénové chemie, který je vyráběn na území EU ze surovin, které pocházejí z celé EU. Tato výrobní politika výrazným způsobem zvyšuje jakost výsledného produktu v porovnání s konkurenčně nabízenými produkty, původem obvykle z asijských zemí. Pouze jedna značka bazénové chemie se tímto může pochlubit a to je značka PWS (Professional Water System). PWS = Bazénové chemie z Čech.