Chlorová chemie

Aktivní chlor je osvědčenou účinnou složkou přípravků bazénové chemie pro úpravu bazénové vody v domácích bazénech. Tradice používání chloru jako osvědčeného oxidačního činidla, spolehlivě odstraňujícího z upravované vody organické látky, vychází z technologických procesů při úpravě vody povrchové nebo podzemní na vodu pitnou. Provozovatelé domácích bazénů chlorové přípravky bazénové chemie s úspěchem používají k úpravě bazénové vody v průběhu koupací sezóny.

Přípravky bazénové chemie na bázi aktivního chloru výborně eliminují organické znečištění bazénové vody a zajišťují její žádoucí kvalitu. Díky příznivé ceně a vysoké účinnosti si nacházejí mezi provozovateli domácích bazénů své věrné příznivce i dnes, kdy je nabídka produktů bazénové chemie s obsahem širokého spektra účinných látek skutečně pestrá.

Základní produktem chlorové bazénové chemie značky PWS je chlornan sodný. Jedná se o stabilizovaný roztok chlornanu sodného o koncentraci účinné látky mezi 12 až 16 %. Tento kapalný koncentrát je velmi vhodný pro použití v automatických dávkovacích systémech, které zajišťují kontinuální dávkování přípravku do bazénové vody. Roztok chlornanu sodného lze ale aplikovat do bazénové vody i ručně, po předchozím naředění v malém množství bazénové nebo pitné vody. V nabídce bazénové chemie značky PWS najdete PWS Chlornan sodný stabilizovaný. Jedná se o koncentrovaný roztok chlornanu sodného o vysoké čistotě, díky které je možné tento přípravek použít i k úpravě vody pitné. Díky stabilizační složce je zachována vysoká účinnost PWS Chlornanu sodného i v dlouhodobém časovém horizontu.

Pro šokovou chloraci bazénové vody na počátku koupací sezóny či v jejím průběhu se používají přípravky chlorové bazénové chemie s označením Chlor šok či Chlor shock. Jedná se o rychlorozpustné anorganické (na bázi chlornanu vápenatého) nebo organické (na bázi kyseliny chlorisokyanurové) granuláty, které po rozpuštění v malém množství vody a následné aplikaci do bazénové vody spolehlivě odstraňují nežádoucí organické znečištění.

Řada provozovatelů domácích bazénů si v posledních sezónách oblíbila přípravky chlorové chemie ve formě bazénových tablet. Výhody chlorových bazénových tablet jsou zřejmé: snadno se dávkují - není třeba předem nic odměřovat, ředit ani rozpouštět, mimo aktivního chloru často obsahují další účinné složky k úpravě bazénové vody a jsou tak schopné komplexně upravovat žádoucím způsobem vlastnosti bazénové vody. Můžete si vybrat např. jednosložkové PWS Chlorové tablety, které v bazénové vodě spolehlivě zajistí optimální koncentraci aktivního chloru, nebo aplikovat do bazénu některý z multifunkčních tabletových přípravků na bázi aktivního chloru. Ať už si vyberete osvědčené PWS Triplex tablety, které mimo chlorové složky obsahují ještě účinnou koagulační látku a speciální sloučeniny, zajišťující projasnění bazénové vody a eliminaci nežádoucího zákalu, nebo špičkové PWS Multi tablety 5v1 (také pod názvem PWS Komplex 5v1), které jsou naprostou elitou mezi chlorovými tabletovými přípravky. PWS Multi tablety 5v1 mimo účinné složky na bázi aktivního chloru obsahují speciální látky k optimalizaci hodnoty pH bazénové vody, spolehlivě stabilizují vápenaté a hořečnaté ionty v bazénové vodě v rozpustné formě a tak zabraňují vzniku nežádoucích inkrustů na stěnách bazénu a bazénovém příslušenství, vločkující sloučeniny k odstranění zákalu a účinné látky k projasnění bazénové vody. Při pravidelném dávkování dle doporučení výrobce a pravidelné kontrole základních parametrů bazénové vody – aktuální hodnoty pH a koncentrace aktivního chloru - v průběhu koupací sezóny se PWS Multi tablety 5v1 komplexně postarají o údržbu bazénové vody bez nutnosti aplikace jiných přípravků bazénové chemie.

Prohlédněte si nabídku přípravků na bázi aktivního chloru osvědčené a kvalitní české značky PWS a vyberte si přípravek bazénové chemie právě pro Váš bazén.