Chlornan sodný (stabilizovaný chlornan sodný)

Chlornan sodný je činidlo, které je používáno pro úpravu bazénové vody, u velkých bazénů často s využitím dávkovače. Chlornan sodný však lze aplikovat i manuálně, není to sice tak pohodlné jako při využití automatických dávkovačů, nicméně službu při pravidelném dávkování nám chlornan sodný odvede stejnou. Chlornan sodný má mnoho dobrých vlastností, při aplikaci v bazénu mezi jednu z největších výhod však patří, že je nejlevnějším činidlem pro úpravu bazénové vody.

Značka PWS Vám nabízí chlornan sodný nejvyšší kvality, který je vhodný i pro úpravu vody v potravinářském průmyslu. Rovněž je tento chlornan sodný často označován jako stabilizovaný, neboť neobsahuje nežádoucí prvky, které urychlují jeho rozklad. Z tohoto důvodu Vám chlornan sodný stabilizovaný vydrží i déle použitelný než je tomu u běžného chlornanu sodného. Použitelnost chlornanu sodného je zhruba kolem dvou let, avšak není vhodné tuto maximální trvanlivost využívat a vytvářet si velké zásoby, překračující stáří jednoho roku. Ideální zásoba chlornanu sodného přibližně na dobu jednoho roku, která se obecně osvědčila. Na českém trhu je možné zakoupit chlornan sodný stabilizovaný dalšími činidly, která životnost chlornanu sodného ještě prodlouží, avšak je nutné si uvědomit, že tyto stabilizátory se rovněž dostávají do bazénové vody. Z tohoto důvodu tento typ stabilizace chlornanu sodného nenabízíme, neboť využívaný PWS chlornan sodný je daleko efektivnější a i levnější - vztaženo na účinnou složku a její malý úbytek v čase, ke kterému dochází v obou případech.

Při aplikaci chlornanu sodného nedochází k markantním změnám hodnoty pH, avšak i tak ji doporučujeme kontrolovat pravidelně pH testerem 1x za 14 dní. Koncentrace chloru v bazénové vodě by měla být kontrolována testerem vždy před každou dávkou chlornanu, nebo alespoň každou druhou dávkou pro zkušené uživatele chlornanu sodného, tedy i bazénové chemie. Námi dodávaný chlornan sodný označovaný jako PWS chlornan sodný je vysoce koncentrovaný a proto doporučujeme pro menší bazény přípravek naředit a úměrně tomu změnit dávkování. V případě, že používáte automatické dávkování pro malé bazény, je rovněž vhodné přípravek před dávkováním naředit, neboť tak nedojde k jeho předávkování. Nezapomínejte na to, že chlornan sodný není jediný přípravek, který vám pomůže udržet bazénovou vodu čistou po celou sezónu. Důležité je rovněž pravidelně aplikovat pH plus či pH mínus, případně být připraven aplikovat vločkovač pro případ, že by docházelo k nežádoucímu zakalení bazénové vody.

Mezi nezanedbatelné výhody chlornanu sodného můžeme zařadit i skutečnost, že chlornan sodný neobsahuje žádný vápník jako některé jiné chlorové přípravky pro šokové navýšení koncentrace chloru. Tato skutečnost je mnohdy opomíjena, avšak je nutné říci, že zdrojem většího množství vápníku je často spíše aplikovaná bazénová chemie pro šokovou chloraci než voda, použitá pro napouštění bazénu. Pro všechny majitele bazénu, kteří již měli někdy problém s tvrdostí vody v bazénu, naše značka PWS nabízí jedinečný přípravek PWS Chlor šok, který je pro tyto vody s tzv. „vyšší tvrdostí“  přímo navržen a je vhodným doplňkem chlornanu sodného při údržbě bazénové vody.