Bazénové vysavače

Skvělá pomůcka, která neodmyslitelně patří k bazénovému příslušenství.

 

Rozhodně si pod tímto pojmem nepředstavujte vysavače, které máte doma a luxujete s ním koberce a podlahu. Mezi nimi je podstatný rozdíl, i když princip je v podstatě stejný. Luxují nečistoty.

Když tedy zůstaneme u bazénů, tak jejich pomocí si usnadníte celkovou údržbu bazénu a ještě jí i urychlíte.

Záleží na tom, jaký typ tohoto pomocníka si vyberete:

 

  • plně automatický
  • mechanický
  • poloautomatický

Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 

Plně automatické vysavačeslouží, jako i ty ostatní, při denní údržbě, tedy čištění bazénu.Je to vlastně robot, který má natolik vyvinutý systém, že dokáže zaměřit velikost plochy bazénu, a díky tomu vyčistí nejen vodu, ale i plochu bazénu. Nepotřebuje vaši přímou asistenci. Výhodou je i možnost programování, podle toho, jaké čištění chcete zvolit. Můžete jej nechat pracovat v noci.

 

Mechanické vysavače jde, o jakousi hlavu, kterou ovládáte pomocí teleskopické tyče, takže je nutná vaše asistence. Jejich princip je závislý na filtraci, do které putují nečistoty nasáté hadicí přímo do skimmeru.

Poloautomatické vysavače se napájejík pískové filtraci, která má sací sílu, a tím umožňuje také pohyb vysavače. Jeho výhodou je, že nevyčistí pouze vodu a stěny, ale také dno bazénu. Nevyžadují vaší přítomnost.

Do kterého z nich investujete, záleží pouze na vašich potřebách, komfortu, a také na tom, kolik chcete do celkové údržby bazénu investovat. Každá taková investice se vám vrátí v podobě dlouhé životnosti bazénu, kterého stěny a dno budou ošetřené tak, jak mají být a voda bude kvalitní a vhodná pro denní koupání.

Letní radovánky, tak budou mnohem silnější a vaše hrdost na bazén mnohem větší.

Každý z vysavačů je vhodný, jako příslušenství pro venkovní, kryté i vnitřní bazény.

« zpět