Krycí plachty a folie na bazén

Důležité příslušenství k vašemu bazénu, které se používá nejen přes zimu, ale i přes letní sezónu.

Krycí plachty

Při výběru záleží na tom, jestli vám stačí obyčejná ochrana přes letní i zimní měsíce nebo dokonce něco dražšího, a to v podobě vyhřívané plachty.

Proto se plachty dělí, například:

  • zimní neboli zazimovací
  • navíjecí
  • solární

Jaká je jejich důležitá funkce?

V první řadě jde o ochranu vody od nečistot. Přes den i v noci volně padají do bazénu různé nečistoty nebo dokonce prší, a proto když se bazén právě nevyužívá, tak je vhodné jej zakrýt a před přírodními a jinými vlivy jej chránit.

Účelem plachty bývá, jak u venkovních, tak i vnitřních bazénů, také odpařování vody. Odpařováním totiž klesá hladina a vy se takto vyhnete dalšímu dopouštění a nového napouštění bazénu vodou.

Plachtou jednoduše udržíte i vhodnou teplotu vody, která bude vždy připravena na koupání pro děti i dospělé. Při použití chemie zase plní účel delšího udržení, protože se chemie, tak rychle nevypaří.

No a v neposlední řadě je to skvělá pomůcka při krytí bazénu na zimní období po veškerém očištění a použití chemie, či dalších přípravků a příslušenství.

Bazénové folie

Její důležitou funkcí je vnitřní izolace bazénu, které účelem je zabránění úniku vody. Dále chrání povrch bazénu před poškozením, a také se dá použít, i jako krytí bazénu.

Další funkcí je také účel estetický, díky kterému získá váš bazén dokonalý dizajn a slouží potom nejen, jako prostředek ke koupání, ale i jako detail zahrad, či vnitřních prostorů.

Její nákup závisí od tvaru a rozměru bazénu, dá se pořídit přímo na míru. Ani výběr barev není omezený, takže si můžete pořídit nejen modrou, ale třeba i bílou.

Bazénové folie jsou většinou z PVC materiálu a jsou vysoce odolné proti mrazu. Mají dlouhodobou životnost, ale při případném poškození není problém pořídit náhradní.

« zpět