Zimní plováky

Příslušenství k bazénu, které slouží při jeho zazimování a splňuje svoji funkci při zimním počasí, které je provázené hlavně mrazy.

Žádný uživatel, majitel si nepřeje, aby jeho bazén skončil po zimě s poškozením, které již nejde vrátit zpátky.

Důkladná příprava bazénu na zimu se vám vrátí formou odměny letních radovánek, kdy budete mít bazén opět, jako z romantického filmu a vodu čistou, jako z křišťálu.

Jaká je tedy funkce zimních plováků?

 

Jedná se o jednoduché plastové příslušenství, které je pružné a nechá se spojit s dalšími plováky do řetězu. Účelem využívání je zabránění mrznutí vody, a tím i poškození stěn bazénu, co je velice po zimním období časté. Zamrznutá voda dokáže způsobit nemalé škody nejen na bazénu.

Proti mrznutí vody se brání ne svojí teplotou nebo nějakou chemií, ale svým vlastním působením.

Díky kvalitnímu plastu a pružnosti, odolávají tlaku ledu, a tím chrání stěny. Ve vodě jsou svisle a hladina je pořád ponechává v pohybu, takže led nemá šanci svoje umění dokončit.

 

Rozmístění dilatačních plováků závisí od tvaru bazénu, protože ten může být:

  • čtvercový
  • kulatý
  • obdélníkový

I plováky jsou k pořízení v různém dizajnu nebo barvách. Většina je naplněna pískem, aby vznikla ještě lepší zátěž.

Spojení jednotlivých plováků do řetězu, co způsobuje rozdělení bazénu na úhlopříčné půlky, je možné háčky, které jsou součástí.

Podle počtu kusů, které zakoupíte rovnou v sadách, vznikne i několikametrový řetěz.

Jak již bylo řečeno, rozdělení bazénu řetězem, který je složený z jednotlivých dilatačních plováků, závisí od tvaru bazénu. To znamená, že pokud máte bazén obdélníkový, rozdělíte jej úhlopříčně, pokud kulatý nebo čtvercový, tak rozdělení bude jeho středem.

 

Jste spokojení se vším, co jste pro svůj bazén udělali? Nezbývá, než vás jen pochválit a těšit se s vámi na další léto, které bude určitě plné zážitků.

« zpět