Zazimovače

V případě zazimovačů jde o jednu ze základních potřeb pro každého majitele, či provozovatele bazénu.

Jak již název napovídá, jde o přípravek, který váš bazén bude potřebovat po skončení letní sezóny a důkladné přípravě na zimu.

Účelem zazimovačů je, aby byl bazén chráněný před tvrdostí vody, která se může projevit i právě v zimním období a nadělat na stěnách bazénu i ve vodě pěknou paseku. Vodu, také ošetřují a zanechávají jí v požadovaném stavu.

 

Brání i v usazování nepříjemných a nežádoucích řas a vápníku, co je dost časté k vidění na stěnách bazénů a nepůsobí to nijak vábně.

Díky zazimovačům, budete mít bazén nejen připravený na zimní období, ale také již tvoříte předběžnou přípravu na budoucí letní sezónu. Čím víc toho pro svůj bazén uděláte, tím větší budete mít jistotu, že vás nebudou čekat zbytečné opravy, či celkové zrušení této radosti.

I když by se mohlo zdát, že zazimovač zabrání i zamrznutí vody, tak je nutné upozornit, že nejde o přípravek, který by tomuto měl zamezit. Jde o přípravek, který se postará o prevenci bazénu v délce zimního období a kvalitu vody. Jako blok proti zamrznuté vodě se používají dilatační plováky nebo vodou napuštěné PET lahve.                                                                                                                                                                                               

Princip zazimovačů funguje tak, že se nalijí do bazénové vody, se kterou se následně dostatečně promíchají, potom se voda z bazénu odpustí po požadovanou hodnotu, odstraní se ještě případné nečistoty, jako například usazeniny.

Usazeniny můžete odstranit, buď manuálně, ale také dalšími přípravky, které dávají záruku, že ve vodě nezůstane po nich ani památka.

Když je se vším hotovo, tak již stačí popřát bazénu krásnou dobrou noc a přikrýt jej plachtou, či krycím zařízením. 

« zpět